Пошук в блозы

середа, 30 березня 2016 р.

Енергозбереження!


Закриваючи на ніч штори, можна зменшити втрати тепла через вікна.


Зниження рівня споживання гарячої води на 50 літрів за добу веде до щорічної економії 100 літрів мазуту.




Втрати енергії через холодні стіни становлять 40-70% від загальної потреби в теплі.


Економити електроенергію можна за рахунок кольору стін.

Біла стіна відбиває 80% спрямованого на неї світла, темно-зелена — лише 15%, чорна — лише 9%.


Кран, що протікає, призводить до витрат 7000 літрів води на рік (за умови, що вона крапає повільно).

Якщо ж вода біжить тоненькою цівкою, то її втрати становитимуть до 30 000 літрів, на рік


Вчасно вимкнене світло і використання енергозберігаючих ламп у світовому масштабі заощадить 2 терраватти електроенергії та 1,5 млрд барелів нафти на рік.

Адже освітлення - це тільки 19% споживаної на планеті електроенергії.


Отже, щоб досягти відчутного підвищення енергоефективності, потрібно економити не тільки електрику, але й інші джерела енергії..

Телевізор


Нові рідкокристалічні та плазмові телевізори споживають більше електроенергії, ніж звичайний телевізор з електронно-променевою трубкою. Для найбільш потужних телевізорів новітнього зразка показники такі: 400 ват під час роботи і близько 4 ват в режимі очікування. Телевізори переходять в режим очікування після того, як їх вимикають кнопкою на пульті дистанційного керування. Щоб вимкнути телевізор повністю, потрібно натиснути кнопку POWER (або ВКЛ / ВИКЛ) на передній панелі.


Комп’ютер


Немає сенсу постійно вмикати і вимикати комп'ютер, якщо він використовується протягом дня. Це негативно позначається на його функціонуванні. Однак під час перерв у роботі рекомендується вимикати монітор комп'ютера. Периферійні пристрої, такі як принтери та сканери, слід включати в мережу, тільки коли вони необхідні.


Дороги в США, що виробляють електроенергію


В Америці розпочато збір коштів на реалізацію проекту доріг, що складаються з панелей сонячних батарей, накритих шаром куленепробивного покриття. Поки що проект пройшов тільки випробування на тестовому полігоні, але перспективи більш ніж вражаючі. Таке покриття витримує вагу найважчих вантажівок, виробляє електричну енергію, в майбутньому від такого покриття зможуть заряджатися електромобілі за рахунок взаємної індукції. Також такі дороги зможуть самі розтоплювати сніг, в них можна буде вмонтувати автоматичну розмітку, що підсвічується, та й ремонт їм буде потрібен значно рідше, ніж дорогам з асфальтовим покриттям.
Багато ентузіастів в США вже доєдналися до проекту і допомагають збирати гроші для його реалізації, адже коштувати повна заміна доріг у США буде близько $ 50 трлн. Якщо гроші все ж таки вдасться знайти, то за підрахунками вчених, дороги материкової частини США зможуть забезпечити електроенергією всю планету. Принципове питання - що дорожче - дороги нового покоління або знищення екосистеми планети, завдяки нинішнім технологіям виробництва енергії?

Найенергоефективніший будинок у світі


Одним з найбільш енергоефективних будинків в світі визнано будівлю Дослідницького Центру ROCKWOOL. Він є відмінним прикладом комплексного підходу до енергоефективного будівництва. Застосування нових інженерних рішень дозволило повністю виключити можливість виникнення «містків холоду». Тришарові вікна особливої конструкції з низькою теплопровідністю створюють ефект достатку денного світла і простору, що дозволяє збільшити енергозбереження в освітленні приміщень, а природна вентиляція, яка оптимізується за допомогою комп'ютерної системи, дозволяє ще більше зменшити втрати тепла.

Стимулювання енергозбереження в Японії


Цікавий хід для стимулювання енергозбереження вигадали представники енергетичної компанії Ennet в Японії: жителів країни закликають усією сім’єю вирушати до торговельних центрів за покупками замість того, щоб знаходитися вдома та витрачати електричну та теплову енергію. У торговельних центрах потрібно «зачекінитися» за допомогою смартфону. Після здійснення такого «чекіну» користувачу нараховуються бонусні бали, які він може використовувати для розрахунку за різноманітні покупки у магазинах торговельного центру. Наразі готовність долучитися до цієї програми вже висловили понад 1000 великих торговельних майданчиків.

Метро обігріє оселі лондонців

Метро Лондона продукує значну кількість теплової енергії, яка донедавна ніяк не використовувалась. Мер Лондона Борис Джонсон запропонував використовувати її для опалення прилеглих будівель. Згідно з розробленим проектом, теплова енергія з великих вентиляційних шахт в метро перенаправлятиметься в тепломережі , підключені до сотень будинків. Проект дозволить значно скоротити витрати на теплову - і електроенергію, а також вуглецевий "слід" від домогосподарств міста.

Немає коментарів:

Дописати коментар